London Region Youth Championships 2020

RESULTS

U12  Boys Epee
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  THOMPSON  Oghenegaren  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 2  CHIAPPINI  Ernesto  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 3  CULLINANE  Arthur  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 3  NICHOLAS  Alex  CHELSEA FENCING CLUB Q
 5  SURESH  Zehen  LEON PAUL EPEE Q
 6  DACQUAY  Benjamin  DREAM FENCING CLUB Q
 7  QURESHI  Alex  WETHERBY PREP SCHOOL Q
 8  ALBRECHT  Jack  HAVERSTOCK FENCING CLUB Q
 9  FURLEY  Matthew  BRIXTON FENCING CLUB 
 10  AHRENS  Luke  HAVERSTOCK FENCING CLUB 
 11  KALLINI  Murad  WETHERBY PREP SCHOOL 
 12  STASSANO  Federico  ESCRIME ACADEMY 
U12 Boys Foil
Ranking  Name  First name  Club 
 1  WAGDI  Yaqub  SALLE PAUL FENCING CLUB Q
 2  CREES  Ashley  SALLE PAUL FENCING CLUB Q
 3  GENIESER  Graydon  SUSSEX HOUSE FENCING CLUB Q
 3  KRONABETTER  Alexander  SALLE PAUL FENCING CLUB Q
 5  MUNK  Olaf  SALLE BOSTON Q
 6  BOOTH  Gus  SALLE BOSTON Q
 7  BET-MANSOUR  Ayrton  SUSSEX HOUSE FENCING CLUB Q
 8  IMANKERDJO-LAMBERT  Justin  THE FENCING SCHOOL Q
 9  PINK  Harold  SALLE PAUL FENCING CLUB 
 10  SEVANOT-DAVIS  Tristan  SALLE BOSTON 
 11  PORTIANOI  Yvan  ZFW FENCING CLUB 
U12 Girls Epee
Ranking  Name  First name  Club 
 1  MESOMERIS  Thea  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 2  BARAHONA  Annabella  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 3  CRUICKSHANK  Isabella  CHELSEA FENCING CLUB Q
 3  KUMBA KOHEN  Eloise  SALLE PAUL FENCING CLUB Q
 5  SURESH  Zina  LEON PAUL EPEE Q
 6  PALMER  Agnes  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 7  JOHNSON-UHM  Zoe  UNATTACHED Q
U12 Girls Foil
Ranking  Name  First name  Club 
 1  DI STEFANO  Sofia  SALLE BOSTON Bye
 2  WALSHE  Emily  THE FENCING SCHOOL Q
 3  GILBERT-HEITLER  Eliana  SALLE PAUL FENCING CLUB Q
 3  MUTH  Paula  SALLE BOSTON Q
 5  GOYARROLA  Inés  SALLE BOSTON Q
 6  RUIZ  Karolina  ESCRIME ACADEMY Q
 7  EVERY  Ishbel  THE FENCING SCHOOL Q
 8  MORAN  Gabriela  SALLE BOSTON Q
U14 Boys Epee
Ranking  Name  First name  Club 
 1  ZHU  Cheney  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB Q
 2  POS  Theo  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 3  CHOI  Aleksey  DREAM FENCING CLUB Bye
 3  CULLINANE  Jonathan  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 5  ROSELLI  Lorenzo  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB Q
 6  KUKHAREV  Vladimir  CENTRAL LONDON FENCING CLUB Q
 7  CUZME RIGO  Juan Antonio  ESCRIME ACADEMY Q
 8  N’DIAYE  Oskar  ESCRIME ACADEMY Bye
 9  KHAMIS  Yousef  HAVERSTOCK FENCING CLUB Q
 10  PYURBEEV  Lev  CHELSEA FENCING CLUB Q
 11  CRISAFULLI  Edoardo  HAVERSTOCK FENCING CLUB Q
 12  DUPUY  Jack  UNATTACHED 
 13  VAN DEN BERG  Alexander  KENSINGTON FENCING CLUB 
 14  ANDERSON  Kilyan  DREAM FENCING CLUB 
 15  QURESHI  Riaz  WETHERBY PREP SCHOOL 
 16  RAMPIN  Matthew  WETHERBY PREP SCHOOL 
 17  COOKE  Charles Louis Victor  BRIXTON FENCING CLUB 
 18  CHUNG  James  ESCRIME ACADEMY 
U14 Boys Foil
Ranking  Name  First name  Club 
 1 Beardmore-EstebanSebastianZFW Fencing ClubQ
 2 KingKitZFW Fencing ClubQ
 3 BusinaroLucaZFW Fencing ClubQ
 3 castronovoamanZFW Fencing ClubQ
 5 zhaoruiSalle Paul Fencing ClubQ
 6 BoskyLevThe Fencing SchoolQ
 7 AtikRuzgarKings Swords Fencing ClubQ
 8 ValLazaroBattersea FoilQ
 9 DobbinTomSt Benedicts
 10 WalshFaradaySalle Paul Fencing Club
 11 WagnerLucasAcademy Zorro Club
 12 EveryArielThe Fencing School
 13 Georget-RouklineSashaBattersea Foil
 14 KronabetterLeroySalle Paul Fencing Club
 15 DescorpsGabrielAcademy Zorro Club
 16 ZhangDing-DingAcademy Zorro Club
U14 Girls Epee
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  HILLIER  Harriet  CHELSEA FENCING CLUB Q
 2  LEMER  Vanessa  CHELSEA FENCING CLUB Bye
 3  SURESH  Zoya  LEON PAUL EPEE Q
 3  YULDASHEVA  Sophie  CHELSEA FENCING CLUB Q
 5  GERHARDT  Sofia  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB Bye
 6  BUSTNES  Erika  CHELSEA FENCING CLUB Bye
 7  PESCIARELLI  Elena  KENSINGTON FENCING CLUB Q
 8  TSIMELZON  Julia  DREAM FENCING CLUB Q
 9  RICHARDS  Lily  UNATTACHED Q
 10  POGGIO-MAGNUS  Raffaella  KENSINGTON FENCING CLUB Q
 11  SOOR  Chitleen  BRIXTON FENCING CLUB Q
 12  ACTON  Amy  BRIXTON FENCING CLUB
U14 Girls Foil
 Ranking  Name  First name  Club 
 1 AmoreVictoriaZFW Fencing ClubQ
 2 DevlinTiggySalle BostonQ
 3 GreenMarisaZFW Fencing ClubQ
 3 MehraSophieZFW Fencing ClubQ
 5 LongEleonoreSussex House Fencing ClubQ
 6 WallerLylaNewham SwordsQ
 7 RomerCecilySalle BostonQ
 8 HannaCatherineFencers Club LondonQ
 9 SchauerLilyZFW Fencing Club
U16 Boys Epee
ing  Name  First name  Club 
 1  ZHU  Osborn  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB Q
 2  STRICKLAND  Luca  CHELSEA FENCING CLUB Q
 3  DIETRICH  Avery  LEON PAUL EPEE Q
 3  MEYER  Paul  ESCRIME ACADEMY Bye
 5  COKER  Eden  ESCRIME ACADEMY Q
 6  PALANO  Davide  ESCRIME ACADEMY Q
U16 Girls Epee
Ranking  Name  First name  Club 
 1  LEBOR  Hannah  LEON PAUL EPEE Q
 2  CRAWFORD-BRUNT  Claudia  UNATTACHED Q
 3  DELLA RAGIONE  Stella  CHELSEA FENCING CLUB Q
 3  STRICKLAND  Mia  CHELSEA FENCING CLUB Q
 5  LATTANZIO  Charlotte  KNIGHTSBRIDGE FENCING CLUB Q
 6  LUMINEAU  Juliet  LEON PAUL EPEE Q
 7  LARBI  Rayhana  BRIXTON FENCING CLUB Bye
 8  CALVO MORENO  Jimena  CHELSEA FENCING CLUB Q
 9  POTTER  Crinan  CHELSEA FENCING CLUB Q
 10  KING  Alice  LEON PAUL EPEE 
 11  LOO  Eleanor  SALLE PAUL FENCING CLUB 
 12  ALBERSMEIER  Vanessa  ESCRIME ACADEMY 
 13  MCLEOD  Minerva  HAVERSTOCK FENCING CLUB 
U18 Boys Epee
Ranking  Name  First name  Club 
 1  SAPPER  Julian  LEON PAUL EPEE Q
 2  OWENS  Phelim  HAVERSTOCK FENCING CLUB Q

RESULTS

Share