LYC Results 2014

U12 Boys Epee

 1  BERRY  Tobias  KNIGHTSBRIDGE
 2  JONES  William  ST PAULS SCHOOL
 3  ANDERSON  Ethan  BRIXTON
 3  SMITH  Halston-Satchmo  BRIXTON
 5  TRUUVERT  Alexander  HAVERSTOCK
 6  DE CANECAUDE  Charles  ESCRIME ACADEMY
 7  MARDIN  Ismail  KNIGHTSBRIDGE
 8  TIDMARSH  Leo  BRIXTON
 9  DE CANECAUDE  Henri  ESCRIME ACADEMY
 10  FURLONG  Aiken  BRIXTON

U12 Boy’s Foil

 1  BAIGNERES  Jean-Baptiste  CAMDEN
 2  GENIESER  George  SUSSEX HOUSE
 3  MCKINLAY  Sam  CAMDEN
 3  TAN  Gerald  SALLE BOSTON
 5  MALGARI  Massimiliano  SALLE BOSTON
 6  CHRISTOPHERS  Edward  FIGHTING FIT
 7  EVGENEV  Mark  SUSSEX HOUSE
 8  WILLS  George  SUSSEX HOUSE
 9  SOYOYE  Caspar  SUSSEX HOUSE
 10  SEALY  Ethan  FIGHTING FIT
 11  GALBRAITH  Toby  BATTERSEA
 12  ASHBY  Duncan  ST BENEDICTS
 13  STRANGE  Oliver  SALLE PAUL
 14  FRIGO  Cristiano  SUSSEX HOUSE
 15  ZOMBORY-MOLDOVAN  Felix  FIGHTING FIT
 16  SACHEE  Hassan  CAMDEN
 17  JEROME  Alex  RLS FC
 18  KITTEN  Antoine  LANSDOWNE
 19  BARRIER  Mathieu  ST PAULS
 20  KAAKI  Annas  SALLE BOSTON
 21  POLLEY  Maximillian  SUSSEX HOUSE
 22  VESHCHIKOV  Dmitry  SALLE PAUL
 23  ZAHRAN  Ahmed  BROMLEY
 24  O’CONNELL  Morgan  SUSSEX HOUSE
 25  STEWART  Thomas  SUSSEX HOUSE
 26  GUERRINI-MARALDI  Carlo  SUSSEX HOUSE
 27  ERFAN  Jahangir  SUSSEX HOUSE
 28  KEATING  Thomas  SUSSEX HOUSE
 29  RAMSDALE  Felix  ESCRIME ACADEMY
 30  STENBECK-SCHIAVO  Dario  SALLE PAUL
 31  MARENZI  Orazio  BATTERSEA
 32  GRAYER  William  SUSSEX HOUSE
 33  CHEHABEDDINE  Jad  SALLE PAUL
 34  HASSENFORDER  Gaspard  ESCRIME ACADEMY
 35  APPIAGYEI  Lewis  CAMDEN
 36  CLEMENT-DAVIES  Alexander  SUSSEX HOUSE
 37  MCBRIDE-OWUSU  Jasper  SALLE BOSTON
 38  BROWN  Nikolas  CLUBDESARTISTES
 39  FARMAN-FARMA  Alexandre  SUSSEX HOUSE

U12 Boy’s Sabre

 1  McDonnell  Kajetan  CAMDEN
 2  Amsalem  Benjamin  CAMDEN
 3  Gailly de Taurines  Jean  ESCRIIME ACADEMY
 3  Hyams  Tulliver  CAMDEN
 5  de rohan willner  olaf  ESCRIIME ACADEMY
 6  Lindsay  Daniel  COBRA SWORDS
 7  Rigal  Thibault  ESCRIIME ACADEMY

U12 Girl’s Epee

 1  KALIMTGIS  Sophia  KNIGHTSBRIDGE
 2  BREABOUT  Morgane  ESCRIME ACADEMY
 3  ARDEN  Alisha  KNIGHTSBRIDGE
 3  CHUNG-HALPERN  Gisela  CHELSEA FC
 5  KRZYZANIAK  Patrycja
 6  CHALLINOR  Fenella  BRIXTON
 7  TIDMARSH  Kete  BRIXTON
 8  BERTONI  Olivia  KENSINGTON
 9  HAJITHOMAS  Alani  ESCRIME ACADEMY
 10  MANNES  Sabrina  KENSINGTON
 11  CLOUARD  Ambre  ESCRIME ACADEMY

U12 Girl’s Foil

 1  MOND  Amanda  SALLE PAUL
 2  HALES  Rhiannon  FIGHTING FIT
 3  BEARDMORE  Emily  FIGHTING FIT
 3  GAVAUDAN  Manon  ESCRIME ACADEMY
 5  TURNBULL  Sienna  SALLE BOSTON
 6  KENISTON-COOPER  Isabella  SUSSEX HOUSE
 7  SUPPLE  Hannah  ST PAULS SCHOOL
 8  O’CONNELL  Olivia  FIGHTING FIT
 9  TIMMERMANS  Olivia  ST PAULS
 10  SANDEBERG  Lily  SALLE BOSTON
 11  GENIESER  Hazel  SUSSEX HOUSE
 12  BRETT  Lucy  ST PAULS CLUB
 13  TUDOR-PRICE  Leila  ST PAULS

U12 Girl’s Sabre

 1  Khan  Aneesah  NORTH LONDON SABRE CLUB
 2  Nelson  Isabella  CAMDEN
 3  Clouard  Ambre  ESCRIME ACADEMY
 3  Haji-Thomas  Alani  ESCRIME ACADEMY

U14 Boy’s Epee

 1  DEGORCE  Aurelien  ESCRIME ACADEMY
 2  BREABOUT  Arthur  ESCRIME ACADEMY
 3  FOSKETT  Alexandre  ESCRIME ACADEMY
 3  MOUNT  Tommy  HAVERSTOCK
 5  OIEN  Arthur  HAVERSTOCK
 6  YILDIZ  Alfan  ESCRIME ACADEMY
 7  GRINBERG  Jack  HAVERSTOCK
 8  FARMANFARMAIAN  David Ashkon  BRIXTON FENCING
 9  SCHNEIDEMAN  Felix  KNIGHTSBRIDGE
 10  FODOR  Chris  BRIXTON
 11  PENVERNE  Arthur  ESCRIME ACADEMY
 12  CHAMBAZ  Paul  ESCRIME ACADEMY
 13  ANDREWS  Luke  ST PAULS SCHOOL
 14  BEKTAS  Michael  ST PAULS
 15  ARGHANDEHPOUR  Nikan  CENTRAL LONDON
 16  KURZ-JORDAN  Alexander  HAVERSTOCK
 17  MARTIN-ZAGEL  Ozcar  HAVERSTOCK

U14 Boy’s Foil

 1  STEZAKER  Benjamin  SALLE PAUL
 2  PAINE  Felix  SUSSEX HOUSE
 3  ABRAHAMS  Matthew  LANSDOWNE
 3  GAUTAM  Brij  SALLE PAUL
 5  ASHBY  Douggie  ST BENEDICTS
 6  ENJOLRAS BONNOT  Aymeric  ESCRIME ACADEMY
 7  MORLEY  Harry  SUSSEX HOUSE
 8  GUENNOU  Louis  ESCRIME ACADEMY
 9  RICARD  Jules  ESCRIME ACADEMY
 10  GROGAN  Max  SUSSEX HOUSE
 11  WATKINS  Aidan  KINGS COLLEGE
 12  SAKKA  Mishari  SUSSEX HOUSE
 13  LACKI  Bartosz  RLS LONDON
 14  WALLENDAHL  Christoph  SUSSEX HOUSE
 15  JEANPERRIN  Barnabe  ESCRIME ACADEMY
 16  MCGLONE  Theo  FIGHTING FIT
 17  GUERRINI-MARALDI  Luca  SUSSEX HOUSE
 18  CREAGH  Rory  RLS
 19  REVEL-CHION  Carlo  CAMDEN
 20  RAMSDALE  Theodore  SALLE COTON
 21  JANKOVICH  Marko  ST PAULS SCHOOL

U14 Boy’s Sabre

1  Pease  Matthew  CAMDEN
 2  Omoboriowo  Mark  CAMDEN
 3  Klein  Zachary  CAMDEN
 3  Lindsay  Benjamin  COBRA SWORDS
 5  Edwards  Danell  CAMDEN
 6  PRESTON-COWELL  JACK  CAMDEN
 7  Springett  Lochie  CAMDEN

U14 Girl’s Epee

 1  DE BOISGELIN  Douce  KNIGHTSBRIDGE
 2  OIEN  Jacqueline  HAVERSTOCK
 3  ADEYINKA  April  CHELSEA FC
 3  FARMANFARMAIAN  Ariana Homa  BRIXTON FENCING
 5  COSTANZI  Sara  QUEENS GATE
 6  COURT  Annabel  ESCRIME ACADEMY
 7  NASSER  Tina  QUEENS GATE
 8  GRINLING  Mathilda  QUEENS GATE
 9  WINTER  Caroline  QUEENS GATE
 10  LI  Jessica  QUEENS GATE
 11  DE LAPEROUSE  Astree  QUEENS GATE
 12  CRAWFORD-BRUNT  Christine  QUEENS GATE
 13  HORNER  Emma  SALLE BOSTON
 14  WYNN  Alissar  QUEENS GATE

U14 Girl’s Foil

 1  AU  Darica  NEWHAM SWORDS
 2  ROYER  Jeanne  SALLE BOSTON
 3  DA SILVA  Fernanda  ST BENEDICTS
 3  WILSON  Jessie-May  SALLE PAUL
 5  HERRICK  Anna  RLS
 6  RUSSO  Aglaia  SALLE BOSTON
 7  RUSSO  Costanza  SALLE BOSTON
 8  CROXFORD  Lucy  RLS
 9  MAYER-RIECKH  Miriam  FIGHTING FIT
 10  COOPER  Frances
 11  HORNER  Emma  SALLE BOSTON
 12  WARD  Chloe  FIGHTING FIT
 13  PALACIOS  Sophie  CLUBDESARTISTES
 14  MONTAZEMI-SAFARI  Elena  CLUBDESARTISTES

U14 Girl’s Sabre

 Manson  Lucie  ESCRIME ACADEMY
 2  Yang  sophia  CAMDEN
 3  Bergne  Celeste  COBRA SWORDS
 3  Khan  Zahra  NORTH LONDON SABRE CLUB
 5  HORNER  Emma  BOSTON

U16 Boy’s Epee

 1  BELOT  Antoine  ESCRIME ACADEMY
 2  KIPIANI  Edisher  BRIXTON
 3  LUCAS  Tyler  BRIXTON
 3  MANSON  Justin  ESCRIME ACADEMY
 5  SAUDRAIS-HOUGH  Joseph  ESCRIME ACADEMY
 6  GADASKI  Leo  LONDON FENCING
 7  BERESFORD-WYLIE  Dax  BRIXTON
 8  KURZ JORDAN  Max  HAVERSTOCK
 9  OENVERNE  Leonard  ESCRIME ACADEMY

U16 Boy’s Foil

 1  THEOTOKIS  Clemente  SUSSEX HOUSE
 2  PRICE  William  SAXONS
 3  JEROME  Matthew  RLS
 3  STEWART  Jacob  SUSSEX HOUSE
 5  ZAHRAN  Seif-Eldien  BROMLEY
 6  SACCHI-WILSON  Sebastian  FIGHTING FIT
 7  MARTIN  Danny  RLS
 8  CUSS  David  ST BENEDICTS
 9  KELLY  James  FIGHTING FIT
 10  HOPE  David  ST BENEDICTS
 11  PAINE  Hugo  SUSSEX HOUSE
 12  MENSAH  Benjamin  SUSSEX HOUSE
 13  PATEL  Kelan  ST PAULS SCHOOL
 14  THOMAS  Rupert  SALLE PAUL
 15  THOMAS  Jeremy  RLS
 16  ALI  Deniz  BROMLEY

U16 Boy’s Sabre

 1  Lindsay  Christian  CAMDEN
 2  Bergne  Achilles  CAMDEN
 3  Morresi  Matteo  ESCRIME ACAD

U18 Boy’s Epee

1  Peck  Harry  BRIXTON
 2  Ofosu-Appeah  Obuobi  Haverstock
 3  Levy  Alexander  St Benedicts
 3  Schulte

U18 Girl’s Epee

 RANKING  NAME  FIRST NAME  COUNTRY  CLUB
 1  BENI  Mathieu  CHELSEA FENCING
 2  NOUR HAMZAOUI  ESCRIME ACADEMY
 3  EVUNA  Alejandra  ESCRIME ACADEMY
U 18 Girl’s Foil

 1  Beardmore  Kate  Fighting Fit
 2  Brunnstorm  Ebba  Fighting Fit
 3  Abrahams  Sophie  Salle Paul
Share
CategoriesUncategorised