2020 London Region’s Winter Novice and Intermediate Results

Mens Intermediate Epee
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  BAKER  Jeremy  LEON PAUL EPEE 
 2  JORDAN  Philip  WATFORD FENCING CLUB 
 3  DENISON  Jack  LONDON FENCING CLUB 
 3  FARMANFARMAIAN  David  BRIXTON FENCING CLUB 
 5  NAWROCKI  Dominik  EGHAM FENCING CLUB 
 6  BROCK  Simon  LEON PAUL EPEE 
 7  RICHARDSON  Mark  WIMBLEDON FENCING CLUB 
 8  MAYNARD  Niall  EGHAM FENCING CLUB 
 9  HOGARTH-SCOTT  Jolyon  CLUB DES ARTISTES 
 10  FENWICK  Ian  UNATTACHED 
 11  BALBONTIN  Roberto  LEON PAUL EPEE 
 12  GODBEHERE  Samuel  STOURBRIDGE FENCING CLUB 
 13  COLLINS  Peter  LONDON THAMES FENCING CLUB 
 14  HANKS  Finton  THE KINGS SCHOOL FENCING CLUB 
 15  FAZAKERLEY  Henry  BLACKHEATH FENCING CLUB 
 16  HOGARTH  Adam  UNATTACHED 
 17  JOHN  Jerin  MORLEY BLADES 
 18  CLARKE  Patrick  CLUB DES ARTISTES 
 19  HOODLESS  William  READING FENCING CLUB 
    
Mens Intermediate Foil
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  BELUR  Bhuvan  SALLE BOSTON 
 2  ALISON  Ben  UNIVERSITY OF KENT 
 3  DELBOYER  Alistair  RADCLIFFE SWORD CLUB 
 3  IRVINE  Alexander  FIGHTING FIT FENCING CLUB 
 5  KUMAR  Arjun  ACADEMY ZORRO CLUB 
 6  CAMPION  Ed  RAF FENCING UNION 
 7  BARBER  James  ACADEMY ZORRO CLUB 
 8  BRASTED  Christopher  ANGELS LONDON FENCING CLUB 
 9  OVERFIELD  Toby  FINCHLEY FOIL FENCING CLUB 
Mens Intermediate Sabre
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  HILTON  Ethan  CAMDEN FENCING CLUB 
 2  BORRETT  Tom  DULWICH COLLEGE 
 3  CLAEYS  Jules  UNIVERSITY OF KENT 
 3  MCDOUGALL  David  CAMDEN FENCING CLUB 
 5  ALEXIS  Marios  STORT VALLEY SABRE CLUB 
 6  SANDIG  Oliver  CAMDEN FENCING CLUB 
Mens Novice Epee
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  ROBINSON  Michael  OUNDLE PETERBOROUGH & STAMFORD EPEE CLUB 
 2  WESCOTT  Callum  CENTRAL LONDON FENCING CLUB 
 3  BEER  Brian  EASTBOURN 
 3  DUNMOW  George  LEON PAUL EPEE 
 5  CIOACA  Raul  UNATTACHED 
 6  NEWMAN  Samuel  UNIVERSITY OF KENT 
 7  BISHOP  Callum  UNATTACHED 
 8  HORNIMAN  Jack  UNATTACHED 
 9  KENNETT  James  EASTBOURNE FENCING CLUB 
Mens Novice Foil
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  MCGINTY  Matt  BEDFORD FENCING CLUB 
 2  GRIFFITHS  Bryn  NORTHAMPTON FENCING CLUB 
 3  HALL  Oliver  BEDFORD FENCING CLUB 
 3  VECCHI MARSH  Alessandro William  SALLE PAUL FENCING CLUB 
 5  BLAIR  Stephen  LOUTH FENCING CLUB 
 6  ROBINSON  Michael  HUNTINGDON 
 7  LAW  Shing  OXFORD UNIVERSTIY FENCING CLUB 
 8  CALINAS CORREIA  Joao  RADCLIFFE SWORD CLUB 
Mens Novice Sabre
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  KELLAWAY  Jed  UNIVERSITY OF KENT 
 2  MCGAUGHEY  Cian  UNIVERSITY OF KENT 
 3  HALL  Oliver  BEDFORD FENCING CLUB 
 3  MCKENZIE  Michael  NORTHAMPTON FENCING CLUB 
 5  GARMONSWAY  Allan  DACORUM FENCING CLUB 
Womens Intermediate Sabre
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  BARTON  Tabatha  DURHAM UNIVERSITY FENCING CLUB 
 2  LAWSON  Angelica  ST BENEDICTS 
 3  MEDINA  Kay  UNIVERSITY OF KENT 
Womens Novice and Intermediate Epee
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  DENISON  Gabriela  LONDON FENCING CLUB 
 2  PEDRASZEWSKA  Aleksandra  LONDON FENCING CLUB 
 3  MARCHETTI  Manuela  WIMBLEDON FENCING CLUB 
 3  POSOTIDOU  Panagiota  HAVERSTOCK FENCING CLUB 
 5  FARHA  Nowsha  UNIVERSITY COLLEGE LONDON FENCING CLUB 
Womens Novice and Intermediate Foil
 Ranking  Name  First name  Club 
 1  DI BELLA  Laura  CENTRAL LONDON FENCING CLUB 
 2  LEPADATU  Irina  OXFORD UNIVERSTIY FENCING CLUB 
 3  AL-MOHSIN  Aya  SALLE PAUL FENCING CLUB 
 3  RONZIER  Elyse  UNIVERSITY OF KENT 
Share